Slow Motion Bullet akustycznie w A’le Jazz (23.02.13)

Posted: Luty 24, 2013 by Filip in Recenzje, opisy, wrażenia

Slow Motion Bullet to zespół dość młody. Połowa składu jest z Wrocławskiej Politechniki, grają od plus/minus roku, a swój styl żartobliwie określają „taki Tool ze skrzypcami”. Wczoraj (23. lutego 2013) w klubie A’le Jazz dali występ akustyczny (notabene, to już druga wrocłaska sesja akustyczna w ciągu tygodnia).
Musze przyznać, że było fajnie. Mimo, że klub jest mały i spodziewałbym się tam kiepskiej akustyki, to chłopaki (i śliczna Pani, nie zapominajmy o Kasi) świetnie dali sobie rade. Ale technikalia to tylko ‚oprawa’ występu. Clou programu to zawsze muzyka.
Muzykę S\m/B lubię od samego początku i z wielkim zainteresowaniem śledzę ich rozwój i przez cały ten czas sie nie zawiodłem. Potężny głos wokalisty, świetna skrzypaczka, genialni gitarzyści (spodziewalibyście się tego po studentach z uczelni technicznej?), nie wspominając tu o idealnie wkomponowanej sekcji rytmicznej (to jeden z nielicznych zespołów, u których bass solo i drum solo brzmią dobrze). Zespół nie stawia na szybką, energiczną muzyke, jak większość dziś, a na bardzo klimatyczne brzmienia.
Ale wracając do samego występu – aranżacje akustyczne ciężko jest wykonać. Nie wystarczy zagrać tych samych riffów na innych instrumentach, trzeba przenieść melodie w inne brzmienie. Sztuka trudna, acz wykonalna, jak pokazuje wczorajsze doświadczenie.
Slow Motion Bullet jeszcze nigdy mnie nie zawiodło – ani na ‚klasycznych’ koncertach, ani na graniu akustycznym. Wysłucham każdego ich koncertu, jaki będe mógł.

Strona zespołu:
http://www.facebook.com/SlowMotionBullet

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s