6.03.2013, II półfinał przeglądu Akademicki Rock, Alternans, Disagreement, Katedra, Wariant Jelcyna.

Posted: Marzec 7, 2013 by annaktw88 in Recenzje, opisy, wrażenia

A: Za nami II półfinał Akademickiego Rocka.  Kolejne cztery zespoły walczyły o przejście do finału we wrocławskim klubie Bezsenność. Poprzedni koncert przyniósł finał bandom Panzerhund i So Fresh.

Wczorajszy koncert był wg. mnie nawet lepszy pod względem muzycznym, nagłośnienie niestety już tak dobrze się nie spisało, nie wszystko było słyszalne zarówno dla publiczności jak i dla muzyków. Nie zepsuło to jednak odbioru, chęci zabawy oraz dania z siebie wszystkiego na i pod sceną. Publiczność dopisała a wszystko odbyło się bardzo punktualne (bardzo, dla mnie świetnie!) i bez zbędnych obsuw czasowych.

PK: Niestety, jeśli chodzi o samych wykonawców, moim zdaniem było gorzej niż tydzień temu. Jeśli chodzi o kwestie techniczne, to stanowczo zgadzam się z przedmówczynią.

AM: Widać było, że zespoły swobodnie czuły się na scenie, a co za tym idzie miały dobry kontakt z publicznością, którą rozpierała energia.

A: Zaraz po krótkim wstępie organizatorów (NZS – Niezależne Zrzeszenie Studentów) na scenę wszedł zespół Alternans.  Zespół powstał w marcu 2012 i już sobie świetnie radzi na scenie. Warto zwrócić uwagę na charyzmatycznego wokalistę – Karola Rudnickiego. Plus dla niego za niezłe ruchy sceniczne. Zespół ma potencjał, gra z werwą ale melodyjnie i dostał się do finału. Od razu zadziałali na publiczność która odwdzięczyła się zabawą pod sceną.

PK: Posłużę się słowami, które weszły już do naszej kultury dzięki wynalazkowi telewizji kolorowej i bezsensownej: jestem na nie. O ile wokalista ma potencjał, sekcja rytmiczna również się spisywała, to o gitarzystach trudno mi napisać coś dobrego.

AM: Potencjał jest, co prawda nie u wszystkich członków, ale zawsze to coś, jednak przed całym zespołem stoi trudne zadanie w finale i oczywiście czaka ich dużo pracy, bo konkurencja niemała.

A: Przerwa i czas na kolejny band – Wariant Jelcyna. Trudno mi się o nich jednoznacznie wypowiedzieć. Nie było bardzo źle bo chłopaki zagrali swojego seta + cover Metalliki Creeping Death ale mnie to aż tak bardzo nie porwało. Obserwując publiczność widziałam osoby dobrze odbierające zespół, jednak nie odniosłabym tego do całej publiki. Zespół określa swój gatunek jako metal socjalistyczny i tego się trzymajmy;)

PK: Miałem nadzieję na kawałek dobrego metalu urywający pośladki i inne odstające części… i się niestety zawiodłem. Panowie byli technicznie nieźli, ale mało energiczni. Mnie to nie porwało, ani mi się nie spodobało.

AM: Mimo tego, że byli kiepscy to brawo za odwagę, grać takie covery nie każdy chce, jednak moim zdaniem to ich zgubiło. Czasem zbytnia pewność siebie nie popłaca, ale zawsze mogło być o wiele, wiele gorzej.

A: Po przerwie na scenie zjawili się członkowie wrocławskiej Katedry. Warto wspomnieć, że ich perkusista Paweł Drygas, gra także w zespole Panzerhund. Zaczęli bardzo energicznie i (Kim jesteś) i nie skłamię chyba jak napiszę, że publika oszalała pod sceną. Proponowany przez nich rock impresjonistyczny i utwory z tekstami z klasyki poezji  trafiły zdecydowanie do gustu publiczności. Zespół  wspomogły w chórkach dwie wokalistki, które zapewne miały ubarwić występ, niestety nie dane mi było usłyszeć  jak śpiewają, dla mnie (przez nagłośnienie) były ledwo słyszalne. Pytając słuchaczy dostawałam entuzjastyczne odpowiedzi dotyczące wrażeń z występu Katedry. Dali wspaniały koncert i także dostali się do finału, a więc dwa razy zobaczymy wtedy na scenie Pawła Drygasa.

PK: Katedrę słyszałem bardzo dawno, wydaje mi się, że wtedy jeszcze kto inny siedział za bębnami. Pamiętam, że był to wieczór młodych muzyków w Zmierzchu, z zespołami które dopiero startowały i wtedy niestety mnie nie porwali. Wygląda na to, że zrobili OGROMNY krok naprzód (i bynajmniej nie w przepaść). Wokalista pokazał niesamowite zdolności, muzycy dali z siebie wszystko (a mało to nie było), a chórki (które udało mi się usłyszeć) bardzo ładnie wkomponowały się w całokształt.

AM: Jeśli mam być szczera, to chyba nie ma do czego się doczepić, występ był świetnie skonstruowany, kompozycje przemyślane i to jak wielką satysfakcję mieli muzycy podczas grania i obserwowania szalejącej pod sceną publiczności świadczy tylko o tym, że mają przed sobą całkiem niezłe perspektywy dalszego rozwoju.

PK: Jest jeszcze jedna rzecz, która mocno wyróżnia Katedrę z grupy wczorajszych zespołów. W moich oczach to jedyny zespół który na scenie pokazał emocje. Występ widziała rodzina niektórych członków zespołu, wokalista otwarcie i wprost nawiązywał do zespołu swojej mamy, a całe kompozycje idealnie współgrały z tekstami, niosąc ogromny ładunek emocjonalny. Niezwykłe wrażenie w dzisiejszych czasach.

A: Disagreement byli ostatnim zespołem na wczorajszym koncercie. Zagrali w bardzo energicznym stylu hardcore punk. Obok Alternans  wg. mnie, także mieli by szansę dostać się do finału. Dobre teksty i mocne gitarowe granie sprawdziło się na scenie Bezsenności. Z chęcią jeszcze kiedyś ich posłucham.

PK, AM: Niestety, tego zespołu nie dane nam było usłyszeć, więc nie mamy nic specjalnego do powiedzenia.

A: Oba półfinały oceniam na bardzo dobrze zorganizowane wydarzenie. Punktualność, krótkie wstępy przed każdym zespołem, sprawne przeprowadzenie całej akcji złożyły się na imprezę która warto promować. Gratuluję wszystkim zespołom i czekam niecierpliwie na kolejną środę czyli finał!

PK: To fakt – organizacja była jeszcze lepsza niż tydzień wcześniej (a i wtedy było dobrze). Niezwykle małe poślizgi względem planu (byliście na koncercie na którym zespół spóźnił się tylko pół godziny?), bardzo krótki czas poświęcony na zmianę zespołu – organizacyjna poezja, po prostu. Jak widać ekipa Bezsenności szybko się uczy, nic tylko czekać na finał.

A: Anna
PK: Phill Kiddo
AM: Angelika M. (gościnnie)

Galeria z wydarzenia

Reklamy
Komentarze
 1. forby777 pisze:

  Ekipa Bezsenności bardzo mało miała „do powiedzenia”. Całą organizacją wydarzenia zajmuje się NZS (macie błąd na początku „NSZ”). Klub tylko daje akustyka i scenę, nic więcej 🙂

 2. ear for an ear pisze:

  Wielkie brawa dla PK i AM. Posiedzieć na 3 pierwsze zespoły a potem olać ostatni, ekstra reportaż. 😉

 3. Paweł pisze:

  Jaka żałosna relacja 😀

 4. Phill Kiddo pisze:

  @forby777: już poprawione, nie zauważyliśmy literówki. Myśleliśmy, że klub miał większy wkład w organizację, ale w takim wypadku wielkie brawa dla NZSu 😉
  @ear for an ear: upewniliśmy się, że ktoś z ekipy będzie mógł się wypowiedzieć. Niestety, pewne rzeczy nas zmusiły do opuszczenia klbu.
  @Paweł: co konkretnie jest w niej żałosnego? Z chęcią poprawimy nasze błędy, jakby nie patrzeć piszemy dla czytelników i ich opinią się musimy przejmować. Każda krytyka jest mile widziana, bo będziemy mogli się czegoś nauczyć.

 5. Adam pisze:

  Jeżeli piszecie o czterech zespołach to poświęćcie każdemu z nich tyle samo miejsca. Reportaż dla kogoś, kto nie zna powyższych kapel wygląda tak: Ci mi się nie podobali więc nie napiszę więcej niż 2 zdania, na tych nie zostałem, bo (czytelnika nie interesują powody, dla których wyszliście z klubu) coś tam, ALE ZA TO KATEDRA to … i w tym miejscu cały elaborat jacy to oni nie są.
  Na przyszłość – więcej obiektywizmu, znacznie więcej obiektywizmu.

  • Phill Kiddo pisze:

   Niezaprzeczalnie, nie jesteśmy obiektywni. Ale bądźmy szczerzy – żaden dziennikarz nie jest, a my nawet do tego miana nie pretendujemy. Jak każdy człowiek – jesteśmy subiektywni i tak będzie zawsze. Staramy się nie pisać rzeczy złych, a jeśli już, to bez obrażania kogokolwiek, bez opinii bezpodstawnych lub wyrażanych chamsko lub niesmacznie. Jesteśmy grupą ludzi, których muzyka interesuje i skupiamy się raczej na prezentacji tego, co nam się spodobało, niż pełnoprawnej relacji zgodnej z prawidłami dziennikarstwa. Jeśli będzie nas więcej, odbiorców również, to zaczniemy pisać pod innym kątem. Dzięki za wskazówki i wyjaśnienie, jednak tu zachodzi nieporozumienie co do tego, czemu de facto poświęcona jest Scena.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s