13.03.2013, Finał II przeglądu Akademicki Rock, Katedra, Panzerhund, Alternans, SoFresh

Posted: Marzec 14, 2013 by annaktw88 in Recenzje, opisy, wrażenia

To był już ostatni wieczór w Bezsenności podczas II edycji przeglądu Akademickiego Rocka. Publiczność znów dopisała i na finał stawiła się chyba najliczniej. Nie obyło się bez problemów z nagłośnieniem (choć już trochę mniej)  jednak klimat i zabawa dopisały.

Znów należy pochwalić organizację wydarzenia przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Koncerty miały się rozpocząć o godz. 20.00 i tak też było. Wszystko przebiegało sprawnie i  raczej bez większych problemów.

Galeria z wydarzenia

Katedra

Pierwszy na scenie wystąpił zespół Katedra. Szerzej pokazany poprzez udział w programie telewizyjnym Must be The Music zgromadził pod sceną sporą publiczność. Zaczęli od utworu Oto widzisz, znowu idzie jesień do wiersza K.I Gałczyńskiego. Zespołowi pomogły w chórkach, jak poprzednio, dwie urocze wokalistki. Publiczność żywo reagowała na każdego z członków zespołu i doskonale  bawiła się pod sceną. Z rozmów wielu słuchaczy wynikało, że to właśnie oni mają największe szanse na zwycięstwo. Niektórym ,mimo innego od ich ulubionego klimatu muzycznego, zespół Katedra także się podobał.

Galeria z wydarzenia

Panzerhund

Po krótkiej chwili przyszedł czas na mocne uderzenie Panzerhunda. Metalowa muzyka i zachowanie frontmana spowodowały młyn pod sceną i ostre pogo. Michał Stocki po raz kolejny udowodnił, że jako wokalista, potrafi poprowadzić publiczność. Pozostali muzycy także się nie obijali i pokazali, jak dobrze sobie radzą ze swoimi gitarami i perkusją. Zdecydowanie potrafią grać i miło się słucha riffów i solówek w ich wykonaniu. Widać było, że widownia ich kupiła.

Trzeci finałowy zespół to Alternans. Trochę lżejsze rockowe granie i charyzmatyczny wokalista  to ich wielki plus. Grają melodyjnie i ciekawie. Zauważone już porównanie do Iana Curtisa z Joy Division, jest wg. mnie jak najbardziej uzasadnione. Dobrze się patrzy na taki „trans” wokalisty i jego ruchy na scenie. Chłopaki stworzyli także nowy utwór i podsumowali go jako „takie coś”, uważam, że nawet więcej niż coś:) Słyszałam jednak głosy, że byli najsłabsi podczas tego wieczoru, każdy ma jednak swoje zdanie, ja sądzę, że warto dać im szansę na kolejne koncerty.

Galeria z wydarzenia

Alternans

Galeria z wydarzenia

SoFresh

Ostatni na scenie zagrał zespół SoFresh, mający już sporo fanów, co można było zauważyć podczas ich wejścia. Dość zdystansowany wokalista był jednak zadowolony z reakcji i popularności zespołu.  Mają dobre własne utwory np. Evertime I look into your eyes oraz potrafią ubarwić granie coverem. Niewątpliwie, ten wieczór był dla zespołu bardzo udany, gdyż zdobyli nagrodę publiczności (1500 zł do wykorzystania w sklepie muzycznym Riff Wrocław), nagrodę internautów (koncert na Juwenalia PWr) oraz liczne pochwały.

W  głosowaniu jury I miejsce przypadło Katedrze (40 h w studiu nagraniowym, koncert na Juwenaliach w Nysie i singiel w Radio LUZ), II miejsce dostali SoFresh (20 h w studiu nagraniowym), którzy uzyskali także wspomniane wcześniej nagrody. W finale wszyscy byli , wg. mnie świetni i pozostaje tylko życzyć udanej muzycznej drogi oraz kolejnych koncertów we Wrocławiu (i nie tylko).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s