Zapraszamy do dyskusji nt. formy galerii!

Posted: Marzec 18, 2013 by Phill Kiddo in Kwestie Sceny Wrocławskiej

Mamy w ekipie fotografa i jak widzicie – galerii u nas przybywa. 

Ów fotograf ma trudną prace – robi zdjęcia w nadmiarze, a w domu wybiera te, które nadadzą się do opublikowania. W sytuacjach, w których gra pare zespołów, na każdy zespół może przypaść różna ilość zdjęć, mimo że pierwotnie może być ich równie dużo. Zależy to od różnych czynników – oświetlenia klubu, ilości osób pod sceną, i tak dalej.

Widzimy 2 główne sposoby, na jakie możemy zorganizować galerię:

  1. jeden post ze zdjęciami z jednego koncertu, a więc z wielu zespołów (jak np zdjęcia z Akademickiego Rocka; takie posty są zazwyczaj bardzo duże, a więc długo sie ładują, można się w nich pogubić, itd.)
  2. dla każdego zespołu oddzielny post (jak zdjęcia z Rockowego Dnia Kobiet tu, tu i tu; może się zdarzyć, że posty dotyczący jednego zespołu będzie znacznie większy niż dotyczący drugiego, co może wydawać się formą dyskryminacji któregoś artysty, a tego stanowczo chcemy uniknąć*).

Co wam się bardziej podoba? Jak wam się wygodniej przegląda? Może macie inne pomysły jak to zorganizować? Jesteśmy ciekawi waszych opinii.

Zapraszamy do dyskusji w komenarzach na FB. Utrzymajmy rozmowę tam, żeby wszystkie opinie były w jednym miejscu.

* dla wszystkich, którzy mają pretensje o to, że jesteśmy stronniczy: zwrócono nam na to uwagę i od tamtej pory staramy się pisać w schemacie wstęp; obiektywny opis pierwszego artysty; subiektywne wrażenia z występu pierwszego artysty; obiektywny opis drugiego artysty; (…); kwestie techniczne; podsumowanie i zakończenie. Nie wybieramy zespołów, które odrzucamy z rozkładu jazdy i dajemy znać o każdym koncercie zgodnym z naszą polityką.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s