Koncert Flying Moses, Łykend, 7.04.2013

Posted: Kwiecień 8, 2013 by annaktw88 in Recenzje, opisy, wrażenia

Zespół Flying Moses to siedmioro muzyków, tworzących niebanalne dźwięki, trudne do jednoznacznego zaszufladkowania.  Mają oni zarejestrowane swoje utwory na profilu youtube (http://www.youtube.com/user/FlyingMosesOfficial?feature=watch) oraz myspace (http://www.myspace.com/flyingmoses), ale aby ostatecznie ich ocenić najlepiej przekonać się o tym na żywo. W niedzielny wieczór miałam taką możliwość.

Koncert rozpoczął się po 20.30, zespół zaczął od swojego utworu Macarabey, od razu wprowadzającego słuchacza w interesujący klimat muzyki Flying Moses.  Chciałabym pochwalić oświetlenie w klubie, które wpływało (wg.mnie) na dobry odbiór koncertu. Nagłośnieniu również nie można było nic zarzucić, słychać było bez problemu każdy z instrumentów.

Artyści swobodnie poruszają się wśród wielu muzycznych inspiracji np. folku, rocka oraz różnej muzycznej awangardy. Daje to niesamowitą mieszankę stylów, świetnie przeżywanej na scenie przez wokalistkę Katarzynę Pakowską. Widocznie wczuwa się ona w muzykę, co daje niezapomniane wrażenia słuchaczom. Wokalistka nawiązała także kontakt z niewielką (niestety!) publicznością w klubie i opowiadała o inspiracjach towarzyszących tworzeniu poszczególnych utworów. Stworzyło to, według mnie, kameralny i  bardzo przyjemny w odbiorze klimat.

Zespołowi Flying Moses pozostaje mi podziękować za muzyczną, ambitną podróż. Niedzielny koncert zrobił na mnie duże wrażenie, polecam zdecydowanie ich następne występy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s