Związki Maillarda: nowy singiel „Fatamorgana”

Posted: Październik 9, 2013 by annaktw88 in Nowości od zespołów/artystów, Recenzje, opisy, wrażenia

Gdy chcemy sobie coś dobrego przysmażyć, powinna wytworzyć się nam reakcja Maillarda. Gdy chcemy posłuchać co nowego we wrocławskich eksperymentach muzycznych to proponuję  wrzucić na ruszt Związki Maillarda. To zespół założony w styczniu 2010 roku, przez młodych muzyków udzielających się w kilku różnych zespołach.  Tworzą instrumentalną, bardzo eksperymentalną muzykę. To mogłoby być dość ryzykowne, i pozostać na zawsze w sali prób, gdyby nie talent  artystów. Mimo regularnego grania w swoich zespołach, muzykom ze Związków Maillarda udało się stworzyć  sporo interesujących kompozycji. Jak na instrumentalne granie, bardzo dobrych.  Zespół planuje dalej się rozwijać, czego znakiem jest wydanie zapowiadającego ich pierwszy longplay singla pt.  „Fatamorgana”.

„Swoimi odgłosami oznajmia, że do niej należy pustynia Sonra” – słyszymy po włączeniu „Fatamorgany”. Według mnie, swoimi dalszymi odgłosami Związki Maillarda udowadniają,że mogą wnieść nową jakość na wrocławską eksperymentalną scenę. Duży walor kompozycji to klawisze Michała Zasłony. Bez tego byłoby trochę zbyt surowo. Na  plus zasługuje także sekcja drum ‚n’ bass czyli Paweł Drygas (świetna gra, z mocnym uderzeniem) i Mikołaj Łapiński. Gitary uzyskały fajne, „ślizgające” brzmienie.

zwiazki02

Zdecydowanie każdy sam powinien ocenić dokonania Związków. Szczególnie publiczność wrocławska, która poznała już muzyków z ich działalności w takich zespołach jak np.: Chris June, Katedra czy Panzerhund.

*Z wcześniejszych dokonań Związków polecam utwór „Kot Dywersant” z EP 2010 (dostępne na BandCamp) 😉

Związki Maillarda w sieci:

facebook.com/zwiazkimaillarda
zwiazkimaillarda.bandcamp.com
soundcloud.com/zwiazkimaillarda

zm_fatamorgana_okladka

 

 

 

 

 

 

Reklamy
Komentarze
  1. […] -Związki Maillarda (pisaliśmy już o ich singlu „Fatamorgana”) […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s